Kontakt

Warsztaty

Unlocking Your Creativity

User Experience Design z Willy Lai (wspólnie z Campus Warsaw)

Opis

Naucz się projektować świetny UX od Willy Lai, do niedawna Dyrektora UX Design w Apple, oraz Wykładowcy i Doradcy na Uniwersytecie Berkeley, pochodzącego z Doliny Krzemowej. W czasie niezwykle wciągającego, jednodniowego warsztatu, uczestnicy stworzą zespoły i poznają wszystkie fazy procesu projektowania UX poprzez wykłady, praktyczne ćwiczenia i dyskusje. Warsztat skierowany jest zarówno do designerów, jak i specjalistów niezwiązanych z projektowaniem, na każdym poziomie zaawansowania. Biorący udział nie tylko pogłębią zwoje zrozumienie UX i poszerzą umiejętności z tym związane, lecz również nauczą się najlepszych sposobów na współpracę między zespołami, dowodzenie i wpływanie na organizacje tak, żeby zaadaptowały świetnie zaprojektowany UX.

Tematyka warsztatu obejmie kluczowe zasady, koncepcje, metody i obecne trendy w projektowaniu UX, w tym: user-centered design, product ideation, concept design, design thinking, UX layers, user interface (UI) design, interaction design, information architecture, sitemaps, card sorting, flow charts, task analysis, task flows, UI wireframes, navigation design, mobile design, responsive design, adaptive design, native design, visual design, flat design, material design, gestalt psychology, content, prototypes, strategy, business goals, competitive analysis, usage metrics, scope, feature value analysis, minimum viable product (MVP), user needs, user research, ethnographic research, contextual inquiry, usability testing, personas, czy heuristic evaluation.

Stworzone przez: Willy Lai, do niedawna Dyrektor UX Design w Apple, oraz Wykładowca i Doradca na Uniwersytecie Berkeley
Certyfikowane przez: THE STORY i Willy Lai
Ilość uczestników: 10 - 30

Dla kogo

Jest to niezwykle wciągający jednodniowy warsztat, na którym nie tylko będziesz uczyć się wprost od Willy Lai, lecz również zapoznasz sie i zaczerpniesz wiedzę od innych uczestników. Zarówno designerzy, jak i profesjonaliści nie związani z projektowaniem wyniosą wiele z tego warsztatu.

1. Designerzy (UX, Interaction, Visual, Graphic, Print, Information Architects, User Researchers, Content Writers, Prototypers, itp.):

 

  • Początkujący: Niezależnie od tego, czy przenosisz się do projektowania UX, czy jesteś w tym temacie nowy, ten warsztat zapewni Ci pełne spojrzenie na UX, w tym kluczowe elementy i obecne trendy. Zyskasz najważniejsze, konkretne umiejętności, które od razu po warsztacie będziesz w stanie zastosować. Dowiesz się także o możliwych ścieżkach kariery, jak zastosować swoje doświadczenie w projektowaniu do przeniesienia się do branży UX i jak skutecznie korzystać z UX.
  • Średniozaawansowani: Doszlifuj swoje umiejętności z zakresu UX poznając zaawansowane koncepcje i obecne trendy. Wykształć strategiczne umiejętności UXowe, poznaj wartość biznesową swojej pracy.  Rozwiń umiejętności współpracy i komunikacji z współpracownikami o innych funkcjach. Dowiedz się, jak skierować swoją karierę w stronę stanowisk wyższych, bądź kierowniczych.
  • Zaawansowani (Senior UX Designer to Lead/Manager/Head of UX Design): Doprowadź swoje umiejętności z zakresu UX do perfekcji, dostosowując pracę swoją, lub swojego zespołu do strategicznych zainteresowań Twojej firmy. Poznasz dane i statystyki którymi możesz podzielić się ze swoją firmą, żeby wytłumaczyć projekty ROI lub UX Design. Poznaj zaawansowane procesy i techniki, umiejętności zarządzania projektami, jak również sposoby na dowodzanie i wpływanie na organizacje tak, żeby akceptowały nowe projekty.

 

2. Profesjonaliści spoza dziedzin Designu (Product Managers, Marketing Managers, Developers, QA, Sales, Business Development, itp.):

 

  • Przenoszący się do branży UX: Jeżeli chcęsz zmienić stanowisko na związane z UX, ten jednodniowy warsztat zapewni Ci pełne spojrzenie na UX, w tym kluczowe elementy i obecne trendy. Zyskasz najważniejsze, konkretne umiejętności, które od razu po warsztacie będziesz w stanie zastosować. Dowiesz się także o możliwych ścieżkach kariery, jak zastosować swoje doświadczenie do przeniesienia się do branży UX i jak skutecznie korzystać z UX.
  • Poszerzający swoją wiedzę o UX: Jeślichcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat UX, ten jednodniowy warsztat zapewni Ci pełny obraz projektowania UX, w tym kluczowe elementy i obecne trendy z dziedziny. Dowiedz się, jak poprawić współpracę z współpracownikami na stanowiskach UXowych za pomocą wiedzy, którą zyskasz na warsztacie.

Szczegóły

Program jednodniowy:

Prowadzący

Kariera Willy Lai w UX trwa od ponad dwóch dekad i zawiera doświadczenie z pracy zdalnej, w agencji i przy konsultowaniu doświadczeń na urzędzeniach mobilnych, sprzęcie do noszenia, telewizji i sieci. Ostatnio, Willy był Dyrektorem Designu w FileMaker, międzyplatformowej linii produktów software'owych firmy Apple. Wcześniej, był kierownikiem designu w Milk Music Samsunga, aplikacji do transmisji strumieniowych na różne urządzenia. Przed Samsungiem, Willy dowodził przeprojektowaniami na wielką skalę w PayPal, Intuit, eBay, AOL i w wielu start-upach w Dolinie Krzemowej. Jego projekty są strategicznie zaplanowane tak, żeby spełniać wymagania użytkowników i cele biznesowe, otrzymały za to wiele branżowych nagród. Willy został opisany w Anniversary / Inspiration Issue magazynu Design Bureau.

Willy jest doradcą ds. designu i gościnnym wykładowcą na Uniwersytecie Berkeley, mentorem projektowania na Uniwersytecie Stanford, oraz nauczycielem UX Design na Uniwersytecie Berkeley Extension. Udziela również gościnnych wykładów na Uniwersytecie Academy of Arts i na UCSC Extencion Sillicon Valley, gdzie uczył UX Designu i zasiada w Radzie Eksperckiej. Willy posiada tytuł naukowy w dziedzinie Architektury z College of Environmental Design Uniwersytetu Berkeley.

Dowiedz się więcej na Linkedin

Archiwum