Nasze podejście

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa jest nieodłączną częścią projektów IT. Polega na określeniu i odkryciu potrzeb biznesowych oraz rozwiązaniu problemów biznesowych za pomocą oprogramowania.

Analityk biznesowy to osoba, która zajmuje się pozyskiwaniem, analizowaniem, dokumentowaniem potrzeb interesariuszy projektu. Jest swego rodzaju tłumaczem, który komunikuje ze sobą dwie społeczności - klientów i zespół pracujący nad oprogramowaniem.

Analityk biznesowy może łączyć funkcję menedżera projektu, występować w roli product ownera. Funkcja, którą pełni analityk biznesowy, nazywana jest również analizą wymagań, analizą systemową, inżynierią wymagań. Menedżer wymagań, analityk aplikacji, analityk systemów biznesowych, analityk biznesowy IT, to także synonimy stanowiska analityka biznesowego.

Analiza biznesowa w procesie UX Design

UX Design jest jednym z etapów projektowania produktu cyfrowego. Podczas gdy analiza biznesowa rozpoczyna ten proces, prowadzi i zamyka. UX Design odpowiada na zebrane i zaprojektowane wymagania w postaci zaprojektowanych wireframe i przepływów użytkowników pomiędzy ekranami aplikacji biznesowej (wireflow).

Analiza biznesowa w The Story

W firmie The Story analiza biznesowa jest ważnym elementem procesu tworzenia produktu cyfrowego. Stawiamy w centrum uwagi nie tylko użytkownika, ale również potrzeby biznesowe. Dlatego w efekcie naszych prac powstają produkty, które dają prawdziwą wartość dla wszystkich interesariuszy projektów.

Prowadź projekt IT zgodnie z najlepszymi praktykami zarządzania

Ustal z nami szczegóły
Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Akceptuję