IF Design Award 2018 za projektowanie innowacji w Health

10 Mar 2018

The Story Journal
The Story Journal

Po raz pierwszy w historii iF Design Award nagrodę za Service Design i UX w kategorii Health otrzymała polska agencja. Zwycięski projekt #HumanBehindEveryNumber był realizowany na zlecenie firmy KCR CRO z Berlina i został wyróżniony w dyscyplinie Professional Concept – projektowanie innowacji, koncept usługi. Otrzymaliśmy najstarszą nagrodę w świecie designu przyznawaną od 65 lat przez iF International Forum Design GmbH.

#HumanBehindEveryNumber

#HumanBehindEveryNumber jest projektem badawczo-projektowym. Jego celem jest stworzenie konceptu badania klinicznego przyszłości, w którym pacjent jest traktowany jako klient, a badanie kliniczne jest postrzegane jako usługa medyczna. Do realizacji projektu nasza agencja wykorzystała metodę Service Design i zastosowała narzędzia projektowania UX.

Jack Whealan's o projekcie #HumanBehindEveryNumber

Prowadziliśmy projekt w 6 krajach, rekrutowaliśmy pacjentów i ekspertów, z którymi zrealizowaliśmy wywiady i warsztaty.

Razem z nimi:

  • odtworzyliśmy ścieżkę pacjenta podczas badania klinicznego,
  • mapę emocji towarzyszących pacjentom na każdym etapie usługi,
  • badaliśmy różnice kulturowe,
  • przeprowadziliśmy badanie etnograficzne,
  • wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt godzin filmów,
  • stworzyliśmy platformę wideo.

Platforma online prezentuje i kategoryzuje wyniki naszych prac w postaci opowieści pacjentów. Zebraliśmy pomysły od ekspertów z Harvard Medical School, Tufts Medical Center, czy CISCRP. Materiały są dostępne na humanbehindeverynumber.com. Zaproponowaliśmy również szereg usprawnień w procesie świadczenia usługi, które mamy nadzieję wpłyną na przyszłość badań klinicznych na świecie.

IF Design Award dla The Story za service design i projektowanie UX w kategorii Health

iF Design Award za Service Design i projektowanie UX

W tym roku do nagrody zostało zgłoszonych ponad 6,400 projektów z 54 krajów. Nasz projekt był oceniany przez jury składające się z 63 ekspertów z całego świata. Zostaliśmy wyróżnieni obok takich firm jak Apple, Samsung, Philips, BMW, Huawei i wielu innych.

Dyscyplina Professional Concept jest kategorią, w której rywalizują eksperymentalne i koncepcyjne projekty; prace, które nie zostały jeszcze opublikowane, projekty badawcze i tworzenia innowacji. Case z naszym projektem już można obejrzeć na stronie iF Design Award.

iF Design Award jest przyznawane za osiągnięcia w projektowaniu produktów, opakowań, projektów komunikacji marketingowej, Service Design / UX, konceptów biznesowych, architektury, designu wnętrz. Wszystkie projekty można obejrzeć na stronie konkursu iF World Design Guide.

Mike Jagielski, CEO at KCR, Dymitr Romanowski and Yaroslav Shatkevich na rozdaniu IF Design Awards

The Story – jedyna w Polsce agencja nagrodzona iF Design Award za Service Design i UX.

Fotografia tytułowa: Pixabay.com

The Story Journal
The Story Journal

Własna aplikacja skierowana do pacjentów? Więcej!